Recenzujemy

Pizza Mobile: uczciwie i smacznie w dowozie

Halo, Pizza Mobile?

Podczas gdy Kasia zamawia przepyszną pizzę  z dowozem z Manii Smaku, ja zamieszkując zachodnie rejony miasta, wciąż poszukiwałam swego ideału. Testując kolejne niedopieczone lub zbyt wypieczone placki, próbując szemranego pochodzenia sera lub w ogóle poszukując go na pizzy, traciłam nadzieję, że któraś z pizzerii może przywieźć mi pizzę na tyle dobrą, bym chciała zamawiać u nich na stałe. Wtem po latach odkryłam Pizza Mobile i wreszcie i ja mam pizzerię, do której bez wahania mogę się zwrócić, gdy przyjdzie mi ochota na pizzę.

Pizza Mobile to foodtruck zaparkowany na stałe tuż przy Hali Tęcza. W żółtym, rzucającym się z daleka w oczy aucie zamówić można 35-centymetrową pizzę w kilkunastu odsłonach. Placki wypiekane są w piecu opalanym drewnem, a ich ceny wahają się od 15 do 24 złotych. Do pizzy dobrać można także sos pomidorowy lub czosnkowy w cenie 2 złotych.

W Pizza Mobile zamawiam dwukrotnie w dwóch różnych wariantach. Pierwszy z nich, Orientale (21 zł) to pizza z salami, papryczkami pepperoni i oliwkami. Druga natomiast to Espagnole (19 zł) z salami i oliwkami. Dwa razy otrzymuję chrupiący placek z lekko kwaskowatym sosem pomidorowym, podkreślony ciągnącą się mozzarellą. Pizza Mobile nie żałuje składników – kilkanaście plasterków salami, sporo oliwek, a w wersji ostrej na tyle dużo papryczek, by prawie skłonić do płaczu nawet mnie, fankę ostrych potraw.

Słów kilka o cieście – to za sprawą odpowiedniego doboru składników i wypiekania w piecu opalanym drewnem (który to, jak przekonałam się wielokrotnie, nadaje pizzy charakteru), zasługuje na wysoką notę. Zwłaszcza, że w dowozie trudno dostarczyć klientowi ciepłą pizzę, która natychmiast nie paruje, tracąc tym samym swą przyjemną chrupkość. Daniom z Pizza Mobile bliżej do cienkich placków neapolitańskich niż grubej pizzy amerykańskiej. Czerpią jednak to, co najlepsze od krewniaczki zza Oceanu, czyli bogactwo wysokojakościowych składników z ciastem, któremu blisko do cienkiego, włoskiego placka.

Pizzę Mobile testowałam już kilkukrotnie, za każdym razem otrzymując smaczne, ciepłe danie w niezbyt długim czasie. Bez wahania polecam to samo mieszkańcom zachodnich części Wrocławia.

Pizza Mobile
ul. Bajana 1 (przy Hali Targowej “Tęcza”)

Aga

3 komentarze
 1. Znawca 1 rok ago

  Szkoda tylko, że ser to nie ser, tylko produkt seropodobny…

  Reply
  • admin 1 rok ago

   Skąd takie info?

   Reply
 2. Jaaaa 1 rok ago

  Proponuje odwiedzić pizza drive kolo galerii pilczyckiej

  Reply

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Może zainteresuje Cię również