Dzieje się!

Targi kontury. – dizajn pełen smaku

Tym razem zamiast jeść – podziwiamy

W restauracji szukacie przede wszystkim dobrego smaku czy spójnego, estetycznego doświadczenia? Ja zdecydowanie wolę, gdy to, co trafia na talerz jest równie wysmakowane jak wystrój, zastawa i dekoracje. Dizajn i kulinaria tworzą sprawny tandem, który 26 listopada połączy się we Wrocławiu podczas targów sztuki użytkowej kontury.

Piąta edycja targów kontury. już drugi raz odbędzie się w głównej sali Dworca Świebodzkiego, który w tym dniu przekształci się z gwarnego targowiska w przestrzeń wystawienniczą dla lokalnych projektantów. Organizatorzy od samego początku starają się, żeby targi były czymś więcej niż tylko wydarzeniem wystawienniczym. Od pierwszej edycji współpracowali z takimi wrocławskimi instytucjami jak Krzywy Komin, Galeria Dizajn BWA Wrocław czy Neon Side. Gościli blogerów zajmujących się designem, a także wystawę projektów nagrodzonych na 6. edycji ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. W tym roku nowością będzie strefa projektanta, gdzie lokalni projektanci oraz biura projektowe zaprezentują swoje rozwiązania w zakresie kreowania, planowania i urządzania wnętrz.

kontury_banner_nowro

Tegoroczne kontury. to także bardzo ciekawa strefa kulinarna oraz wystawcy, którzy w swoich pracach, motywem lub formą, nawiązują do jedzenia i biesiadowania. Na ząb przy okazji zakupów będzie można wziąć między innymi bułki i sałatki z matjasem, serwowane przez Sztukę Śledzia z klimatycznego, zabytkowego Citroena HY z 1968 roku. Przysmaki dla jaroszy i uczuleniowców zaserwuje Veggie. Na tym stoisku nie zabraknie aromatycznych past i roślinnych specjałów oraz pieczywa własnego wypieku, które jest także konikiem innego wystawcy – Chleboteki. Kawosze zaspokoją nałóg w Taho Cafe, słynnym również z pysznych lemoniad, a na deser poleca się cukierenka Le Petit, oferująca urokliwe desery w wersji mini – makaroniki, eklerki, bezy czy muffinki.

le-petit

Ale dość o jedzeniu, bo to nie ono jest tu najważniejsze. Na targach mocną reprezentację mieć będą twórcy porcelany i ceramiki w różnym stylu. Fanom prostych form i żartobliwych motywów polecam zwłaszcza stoisko Ja Cię Broszę z bogatym wyborem kubków ze zwierzęcymi mordkami.

ja-cie-brosze

Retro-stylistykę na warsztat wzięli projektanci marki MAMSAM. W jej ofercie znajdziecie PRL-owskie kubki barowe, na których zamiast napisów Społem czy GS znajdziecie współczesne hasła i motywy w dawnej szacie.

mamsam

Moim faworytem w tej dziedzinie jest jednak ręcznie malowana zastawa marki Make My Wonderland z motywami gór i drzew, którą również znajdziecie na konturach. Kubki i filiżanki z grubej porcelany na długo zachowają ciepło ulubionej kawy lub zimowej herbaty.

make-my-wonderland

Kulinarne kontury. to nie tylko porcelana, ale też grafika. Poszukującym ściennych ozdób ze smakiem radzę zajrzeć na stoisko Decotive, gdzie znajdziecie minimalistyczny plakat dla fanów filrtów przy drinku.

956-flirtini

Z kolei na stoisku Kreski na mistrzów garnka i patelni czeka plakat z kompletem broni masowej kreacji kulinarnej…

kreska-weapon_of_masscreation-6

… a w Galerii Lumarte ilustracje Anny Rudak, zachęcające do chwycenia w dłoń wałka lub filiżanki kawy.

lumarte-1

Mamy już zastawę i dekoracje, więc do kompletu brakuje tekstyliów. Inspirowane przyrodą obrusy, ściereczki i bieżniki od Natury Rzeczy świetnie odnajdą się w kuchni w skandynawskim duchu.

natura-rzeczy

Głodnych wrażeń estetycznych i kulinarnych zapraszamy na targi kontury. już 26 listopada, Wstęp na wydarzenie jest wolny.

kontury. targi sztuki użytkowej
26 listopada 2016, 11:00-19:00
Dworzec Świebodzki, Plac Orląt Lwowskich

Kasia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Może zainteresuje Cię również