Czasem trzeba zjeść klopsy w Ikei

Nadchodzą fastfoody…

Frytki pochłonięte ukradkiem w McDonaldzie na obrzeżach miasta, biała kiełbasa z chrzanem w popularnym barze i kultowe klopsy z Ikei. Slow food slow foodem, ale dla zdrowia psychicznego niezbędne jest incydentalne „odchamienie kulinarne” w popularnych barach szybkiej obsługi. Dlaczego?

„Jedziemy do Ikei!” – padło hasło w poniedziałek, a cztery niewiasty zgodnie stwierdziły, że głównym celem wycieczki będą klopsy, czyli danie osławione w ikeowym menu. Nic to, że dwie z nich to blogerki kulinarne, których celem jest sprawdzanie, gdzie we Wrocławiu zjeść lepiej. Klopsy muszą być, no i już.

Podobnie jest z frytkami. Można twierdzić, że na co dzień, to tylko łódeczki, a najlepiej ziemniaki w mundurkach. Można pasjami wygotowywać krem ziemniaczany i zachwycać się sałatką kartoflaną z dodatkiem czerwonej cebuli. Można, ale gdy zapada zmrok, chyłkiem przemykamy do McDonalda czy innego KFC, by na chwilę dostąpić grzesznej przyjemności ziemniaków (lub ziemniaczanego suszu) skąpanych w oleju, być może nie pierwszej świeżości.

Winny jest… tłuszcz. To on uzależnia, zwala z nóg i pomimo codziennej deklarowanej miłości do rukoli, hummusu i fancy żarcia, zwracamy się czasem w kierunku fastfoodowego paskudztwa, które odbija się rykoszetem na naszym samopoczuciu. Bo nie ukrywajmy – szybkie i tłuste jedzenie to przyjemność chwilowa, ale nie sprawia, że czujemy się lepiej. Energii toto nie dodaje, a z tyłu głowy pozostaje niesmak, że może to jednak blogerkom z wybujałym ego już nie przystoi.

Puentą powinno być zdjęcie zdrowej przekąski, którą wybrałyśmy zamiast wspomnianego jedzenia w wersji fast. Nic bardziej mylnego. Kobiety bywają zmienne, ale nie w wersji chwilowej słabości pod postacią fastfooda. Przełykając jednak ostatnią frytkę, przeszła mi przez głowę myśl, że może kolejnym razem do frytek zamówię sałatkę.

1 thought on “Czasem trzeba zjeść klopsy w Ikei

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *