Dzieje się!

W tę sobotę wpadnijcie na Ekobazar

Smacznie i zdrowo, czyli najlepiej

Jeśli śledzicie bloga od dłuższego czasu, wiecie, że słowa „fit” i „eko” są chyba jednymi z najrzadszych, które padają w naszych wpisach. Oceniając jedzenie przede wszystkim skupiamy się na smaku. Gdy ten idzie w parze ze zdrowiem i pochwałą lokalnego produktu i rzemieślniczego kunsztu, takie korzyści trudno zignorować. Jeśli podzielacie naszą filozofię, a przy okazji lubicie od czasu do czasu zaszyć się w kuchni, odwiedźcie sobotni Ekobazar na Tęczowej.

ekobazar-14

ekobazar-12

ekobazar-13

ekobazar-11

Soczysta zielenina, pulchne, złociste bochenki, mleko prosto od krowy, aromatyczne przyprawy, egzotyczne grzyby, a na dokładkę kawa z piachu i najlepsza baklava w mieście – na Ekobazarze każdy foodie poczuje się jak w domu. Co więcej, wszystkie sprzedawane tu produkty spełniają normy ekologiczności potwierdzone stosownymi certyfikatami.

Hala zakupowa jest ukryta w podwórku spod ciemnej gwiazdy, ale warto przymknąć na to oko i poszukać wejścia, bo w środku czeka wiele nie tylko kulinarnych perełek. Przy okazji śniadania prasowego miałyśmy okazję spróbować produktów sprzedawanych na bazarze i stworzonych z nich dań. Będąc tu po raz pierwszy warto podejść do stoiska piekarni Farina oferującej przepyszne pieczywo, zabrać do domu słoik ekologicznego miodu i wybrać kilka butelek soku jabłkowego od Joanki – każdy z nich powstaje z innej, starej odmiany tych owoców.

ekobazar-7

ekobazar-8

ekobazar-6

ekobazar-10

Uwagę bez wątpienia przyciąga także stoisko z grzybami, na którym obok tych dobrze znanych znajdziecie również egzotyczne odmiany shitake, nameko czy yamabushi. Wśród stoisk warto szukać też wędzonych ryb i domowych wędlin, a także tłoczonego na oczach kupujących oleju. Obowiązkowym przystankiem jest stoisko, przy którym zjecie słone i słodkie przekąski rodem z Bałkanów, w tym naprawdę rewelacyjną, spływającą miodem baklavę, do której zamówić można mocną, słodką i pełną przypraw kawę gotowaną w gorącym piasku. Przy tym samym stoisku znajdziecie też selekcję ekologicznych win w bardzo przystępnych cenach.

ekobazar-4

DSC09316

ekobazar-5

ekobazar-3

ekobazar-2

Ekobazar ma szansę stać się stałym punktem na wrocławskiej mapie smakoszy, zwłaszcza ze już wkrótce jego oferta ma się rozszerzyć o cykliczne wydarzenia okołokulinarne, takie jak pokazy filmowe, dyskusje czy warsztaty.

Ekobazar
Ul. Tęczowa 57
Otwarte w każdą sobotę od 8:00 do 16:00

Kasia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Może zainteresuje Cię również