Recenzujemy

Smaki bez pośpiechu

…czyli apetyczne Nadodrze.

Powoli przy ulicy Rydygiera to kolejne miejsce, dzięki któremu wrocławskie Nadodrze staje się dla nas smakową alternatywą dla Rynku. Czym przyciągnęło naszą uwagę? Jasną, urządzoną w minimalistycznym stylu przestrzenią, ciekawym, smacznym i, co równie ważne, zmiennym menu oraz niewygórowanymi cenami. A to tylko kilka powodów, które czynią Powoli miejscem naprawdę wartym odwiedzenia.

Toaleta
Łazienka w Powoli też ma swój urok 🙂

Przy wejściu przywitały nas doniczkowe papryczki i aromat domowej zupy, obok której, nawet w letnim skwarze, trudno było przejść obojętnie. Mój wybór padł na krem z brokułów, Kasi natomiast na klasyczną pomidorówkę z makaronem. Zapach w pełni oddawał smak potraw – prosty, ale dla miłośników kuchni „jak u mamy”, to strzał w dziesiątkę. Krem z brokułów był gęsty, podawany ze słonecznikiem i serem i – co ważne – konsystencja nie była „oszukana” mąką. Zupa pomidorowa, na którą zdecydowała się Kasia, była równie (o ile nie smaczniejsza) niż mój krem. Intensywnie pomidorowa, z dodatkiem marchewki i śmietany,  przywodziła na myśl smaczny, domowy obiad. Dodam, że każda z niemałych porcji kosztowała 6 zł.

Krem z brokułów

Zupa pomidorowa

Tradycyjny obiad to dwudaniowy obiad. Kasia zdecydowała się na placki selerowo-marchewkowe z dodatkiem serka cytrynowego, ja – na tartę z porem i serem pleśniowym. Placki (12 zł) to propozycja dla osób, które lubią słodkie smaki. Danie było lekkie, ale sycące, a serek cytrynowy wzbogacał słodycz o orzeźwiającą nutę. Smakowało dobrze, ale moim faworytem była wytrawna tarta (7 zł). Jedzenie wciągnęło mnie na tyle, że zapomniałam zrobić jej zdjęcie, a rozsądek obudził się pod koniec konsumpcji (wspierany karcącym spojrzeniem Kasi). Sfotografowałam to, co się ostało, pozostawiając w pamięci wspomnienie intensywnego smaku pora połączonego z serem pleśniowym, który uwielbiam.

Placki

Tarta

Powoli to świetny wybór dla poszukiwaczy domowej kuchni, niskich cen i niezobowiązującej atmosfery w jednym.

Aga

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Może zainteresuje Cię również